Robotická sekačka Worx - Ocenění dTest

Robotická sekačka WORX Landroid WG791E.1, obdržela v nezávislém testu časopisu dTest 70%. Testu se zúčastnilo 13 produktů a WORX Landroid získal pomyslné třetí místo.

Robotická sekačka WORX Landroid WG791E.1, byla vybrána do nezávislého testování robotických sekaček časopisu dTest. Testu se zúčastnilo 13 produktů a WORX Landroid získal pomyslné třetí místo s celkovým hodnocením 70%. Procentuální označení spadá do kategorie "dobrá kvalita". Získal ovšem ohodnocení "Výhodný nákup" , kdy dokázal porazit sekačky od Husqvarny, Stigy nebo AL-KA.

Průběh testování

Všechny sekačky byly vypuštěny čtyřikrát na běžný trávník a sledovalo se, zda se vzhled zlepšoval. Sečení trávníku začínalo na rozloze 100 m² a výšce 60 milimetrů, která se zkracovala na 40 milimetrů. Ve druhém na 30 mm a ve třetím a čtvrtém týdnu, byla výška sečení 25 mm - pokud bylo takové nastavení možné.

Ihned po dokončení byla hodnocena stejnosměrnost posečení a mulčovací efekt. Po třech dnech byla kontrolována úhlednost a celkový vzhled trávníku. Na travnaté ploše byli umístěny překážky typu - úsek plotu, květinový záhon, terasu a strom – a do celkového hodnocení započítali kvalitu posečení v jejich okolí.

Další částí testu bylo sečení vlhké trávy. Test byl prováděn na běžném trávníku s výškou 50 milimetrů o rozloze 50 m². Sekačka byla nastavena na nejnižší možnost sečení a v ranní rose jela do akce. Zkouška ve vysoké trávě probíhala při zkracování ze 100 mm na 40 mm s rozlohou 50 m². Drnovitý trávník byl vysoký pouze 30 mm a měl malou rozlohu. Při zkoušce sekání ve svahu se sekačka pohybovala na 20 stupňovém svahu.


Pod obrázkem naleznete článek o testování robotických sekaček ke stažení
.

Test robotickych sekacek 2017.pdf (1779 KB)