Ferm

FERM je oblíbená a žádaná značka elektrického a aku nářadí určené pro široké spektrum použití v třídě hobby. Dynamika, síla, promyšlené inovace výrobků a chuť neustále něco zlepšovat – to je charakteristika nejen této mezinárodní značky FERM, ale i jeho holandského výrobce FERM Corporate.

FERM Corporate - FERM B.V, již od roku 1965 zaujímá přední místo na trhu řemeslníků a kutilů. Vyzkoušejte proto novou řadu výrobků FERM POWER 2.0 a FERM REGULAR u kterých objevíte nový interaktivní design, nové komfortní uživatelské vlastnosti a integrované QR kódy na obalech, které nabízejí veškeré informace, které potřebujete.


Rozvoj společnosti FERM

Založení a vývoj společnosti FERM je klasickým příkladem toho, jak lze dosáhnout úspěchu za pomocí dobré myšlenky pro podnikání s dostatkem kuráže.

Společnost FERM byla založena roku 1965 a v roce 2005 měla již 145 zaměstnanců. Kromě centrály v holandském městě Zwolle a obchodních zástupců v několika dalších evropských zemích má FERM i rovnocennou pobočku se 45 zaměstnanci v Shanghai – FERM GLOBAL.

Každoročně míří kolem 2500 kontejnerů s hobby nářadím značky FERM do specializovaných obchodů, domácností i velkých obchodních center a supermarketů v Evropě, Austrálii, na Ukrajině a v několika dalších zemích. Ve snaze o neustálé zlepšování přijímá FERM stále nové a nové výzvy. O úspěších společnosti FERM vypovídají milióny spokojených zákazníků po celém světě, kteří se na nářadí této značky spoléhají při různých kutilských činnostech.


FERM GLOBAL

FERM byl jedním z prvních dovozců hobby nářadí, který prověřil možnosti výroby zboží v Číně - v zemi, která se řadí mezi nejrychleji se rozvíjející ekonomiky na světě.

Od roku 1992 má FERM v Číně svou vlastní společnost - FERM GLOBAL, která je rovnocennou pobočkou holandské centrály. Díky výborným vztahům s Čínou je FERM schopen garantovat velmi dobrou kvalitu nářadí za odpovídající cenu.Následuje přehled a charakteristika produktu FERMFSMC-200/150
Dvoukotoučové stolní brusky
Dvoukotoučové stolní brusky PROMA a FERM jsou správnou volbou pro domácí dílnu, údržbářské i ostatní drobné provozy. Samozřejmostí je především tichý chod stroje, otvory pro upevnění k podkladu či stojanu, stabilní opěrky materiálu, orovnávač kotoučů, chladící prostor, ochranné bezpečnostní kryty proti odlétávání částic při broušení, možnost broušení pilových kotoučů, vrtáků a drobných obrobků.


FROS-450
Excentrické brusky
Excentrické brusky jsou určeny pro domácí dílnu i střední provozy, karosářské a lakýrnické dílny a další. Brusky lze využít k broušení malých až středně velkých ploch, broušení dřevěných a kovových povrchů, broušení vytmelovaných ploch, broušení karosérií.FDBS-950N

Pásové brusky
Pásové brusky slouží převážně k rovinnému broušení desek, trámů, latí a jiných rovných ploch. Méně často se používá k odstranění rzi na kovových plochách. Dále se používá k plošnému broušení lakovaných, barvou natíraných a tmelených povrchů.FCT-160F

Přímé brusky
Přímé brusky jsou vhodné pro modelářské práce, přípravu licích forem, opracování dřeva, kovů, skla, plastů. Dále vrtání, leštění, řezání, broušení, ostření. K práci v nedostupných místech!

Ruční úhlové brusky
Ruční úhlové brusky FERM mají široké využití v mnoha odvětvích výroby a údržby. Jsou určeny pro řezání a broušení materiálu, broušení a leštění ploch za použití rotačního kartáče. Jsou uzpůsobeny k upnutí do stojanů pro jednodušší víceúčelové použití.FOS-450

Vibrační brusky
Vibrační brusky patří mezi jednoúčelové stroje používané zejména na broušení dřeva, umělých hmot, železných a neželezných kovů. Využít je lze k zaoblování hran, odstraňování starých nátěrů, broušení tmelů, laků a různých plnidel.FDPP-650

Hoblíky na dřevo
S hoblíky lze dřevo nejen srovnávat a uhlazovat, ale také rovně nebo šikmo drážkovat a polodrážkovat (falcování). Dále lze hoblíky používat ke strhnutí starých nátěrů. Lze je použít také k rychlému sražení hrany, srovnání povrchu před sesazením na sraz a se speciálními noži vytvářet na povrchu materiálu rustikální nábytkový dekor.
Pily ocasky
Pily ocasky, při osazení vhodným listem lze pilu použít na libovolné přířezy měkkého i tvrdého dřeva a nábytkových desek, trámů, hranolů a lišt. S tlustšími hrubozubými listy lze ořezávat třeba i větve stromů. S jemnými zuby mohou řezat plech, plastové desky, vlnitý eternit, polystyrénové bloky a vyřezávat přímé i křivkové tvary. Ocaskou lze odříznout např. vyčnívající vodovodní či plynovodní trubku přímo u zdi.Okružní pila - Mafl
Okružní pila lidově „Mafl“ podle německého výrobce, neboli elektrická kotoučová ruční pila. Malá nebo velká pila do ruky, se kterou můžeme zakrátit i silná prkna, palubky nebo plaňky na plot. Zvládne snadno i silnější hranolky například na stavbu pergoly, nebo přesně zaříznout kuchyňskou pracovní desku nebo pomůže při pokládce plovoucí podlahy. Záleží jen na vhodném pilovém kotouči, který použijeme.Opalovací pistole
Opalovací pistole Vám pomohou při odstraňování starých nátěrů z různých povrchů, jako jsou rámy oken, dveře, trámy, obložky apod. Pomocí pistole můžete svařovat prasklé plastové nárazníky, či opravovat roztržené plachty. Hodí se jako pomocník do každé domácnosti, nebo do rukou řemeslníků.


FFZ-400R

Lupínkové pily
Lupínková pila je výborným doplňkem do domácích i modelářských dílen. Zvládá práci s různými materiály, jakými jsou kovy, plasty, plexisklo, dřevo nebo sádrokarton. Přesný řez zajišťuje silné paralelní rameno. Lepší komfort při práci zajišťuje průhledné bezpečnostní sklo. Navíc je stroj vybaven ofukem, který ze stopy řezu odfukuje piliny a umožňuje tak vizuální kontrolu řezu po celou dobu práce.


EBF-1200

Horní frézky
Horní frézka je určená pro vytváření drážek, úkosů, ozdobných profilů a přesných spojů ve dřevě a plastech. Je vybavena řadou prvků pro přesnou, snadnou a bezpečnou práci. Výkonný motor zaručuje bezproblémovou práci i u tvrdších materiálů.


FZB-200/800

Stolní kotoučová pila
Stolní kotoučová pila je určená ke kvalitnímu dělení měkkého i tvrdého dřeva. Umožňuje řezat či krátit trámy, hranoly, prkna, latě, palubky i další dřevěné tvary, a to podélně i příčně. Kombinace oceli a hliníku nám zaručuje kvalitu materiálu. Hodí se do každé dílny popřípadě garáže.
Aku šroubováky
Aku šroubováky jsou velkým pomocníkem pro každého kutila, ale i profesionálního řemeslníka. Aku šroubováky mají minimální hmotnost a velikost, poskytují výkon pro jakoukoliv činnost, ať už jde o samotné šroubování či vrtání do kovu, dřeva apod. Aku šroubováky s ostatním aku nářadím, jakými jsou např. aku pily, aku úhlové brusky či aku kladiva, mají množství funkcí např. spínač s elektrickou regulací, přepínače chodu či možnost nastavení kroutícího momentu.
FDWS-150K

Drážkovací frézy do zdiva
Drážkovací frézy do zdiva jsou vhodné pro kabelové drážky a instalaci vodovodních, plynových, topenářských trubek a všeho co je třeba schovat do zdi. Poradí si s betonem, zdivem i kamenem. Drážkovací frézy do zdiva je možné díky nastavování rozpětí a hloubky vždy nastavit na ty nevhodnější rozměry.


FTZ-600N

Stolní diamantová řezačka
Stolní diamantová řezačka je vhodná pro řezání obkladů a dlažby. Je vodou chlazená pro bezprašné a velice přesné řezání a delší trvanlivost pilového kotouče. Rovný řez zaručuje paralelní doraz. Dodává se s kvalitním diamantovým pilovým kotoučem, s bezpečnostním spínačem a RCD-zástrčkou. Pracovní stůl lze nastavit od 0° - 45° pro přesné úhlové řezání.Sponkovací pistole
Sponkovací pistole jsou určeny především pro upevňování fólií, textilu, kůže apod. ke dřevěnému podkladu. Sponkovací pistole nastřelí sponku do hloubky dle předem nastavené síly úderu. Použití je velice jednoduché a s oblibou je používají i ženy.

FEF-400

Elektrické pilníky
Elektrický pilník díky svým rozměrům slouží jako pomocník na místech, kde je složitý přístup. Elektronická regulace otáček zajistí optimální výsledky práce. Snadno se ovládá díky malému obvodu rukojeti. Slouží k broušení kovu, skla, keramiky apod.Pájky
Pájka má široké využití v domácnosti, kutilských i údržbářských dílnách i modelářství. Pájka je určena pro měkké pájení elektrických spojů.Tavné pistole
Tavné pistole mají uplatnění ve výrobě, opravárenství, elektrotechnice, modelářství, aranžérství, výtvarné činnosti apod. Pomocí tavné pistole dojde k rozpuštění vloženého tavného lepidla, které po nanesení na materiál rychle chladne a pevně slepí.


Přímočaré pily
Přímočará pila (někdy také nazývaná kmitací) je praktickou pilou pro řezání různých druhů materiálů. Při své nízké hmotnosti umožňuje přímočará pila rychlé řezání dřeva, lamino desek, plastů, plechů, oceli, lehkých kovů.

Lamelovací frézy
Lamelovací frézy je moderní, rychlá a přesná technologie pro spojování dřeva a dřevěných materiálů, spárovkových a konstrukčních desek jako jsou laťovky, překližky, materiály dýhované, lamino, biodesky nebo hrubé dřevotřísky bez povrchové úpravy.Pokosové pily
Pokosové a kapovací pily slouží ke zkracování různých druhů materiálů, jako je dřevo, plast nebo lehké kovy. Pokosová pila umožňuje řezání materiálu pod úhlem, kapovací pokosová pila řeže pod úhlem dokonce ve dvou rovinách.Multifunkční obrážečky
Multifunkční oscilační obrážečka vhodná pro řezání, broušení, škrabání, dělení a podobně. Vhodná pro všestranné použití na dřevo, plasty, kovy, keramiku apod. Má optimální výkon motoru pro domácí práce různého druhu.

Aku vrtačky
Aku vrtačky lze použít pro většinu běžně používaných druhů stavebních materiálů. Promyšlená ergonomie moderních aku vrtaček nabízí nejvyšší komfort v každé pracovní situaci. AKU systém umožňuje maximální přenosnost a flexibilitu při práci s vrtačkou.
Elektrické vrtačky
Vrtačky jsou známé nářadí, se kterým pracoval snad každý muž. Vrtačky slouží k vyvrtávání děr a otvorů do různých materiálů. Vrtačky využívají vrtáku ke tvorbě děr. Vrtáky pro vrtačky můžeme rozdělit dle druhů materiálů, pro které jsou stavěny.
Vrtací kladiva
Vrtací kladiva slouží k přesnému a čistému vrtání do většiny známých stavebních materiálů, dřeva, kovu a plastu dále lze s kladivy nejen sekat, vysekávat ale i dlabat, otloukat omítky a obkladačky. Všechna kladiva umožňují zapojit vrtání bez příklepu, vrtání s příklepem nebo jen příklep bez rotace nástroje.